Festival gorniškega filma - Festival

Program

Ponedeljek, 13. 2. 2023
Torek, 14. 2. 2023
Sreda, 15. 2. 2023
Četrtek, 16. 2. 2023
Petek, 17. 2. 2023
Sobota, 18. 2. 2023

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

18:00
V sklopu
27 min
Filmi, Plezanje
Obmorska avantura

Not a Hope in Hoy

50 min
Filmi, Plezanje

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

18:00
V sklopu
Prvi osvajalci Everesta pripovedujejo

Everest By Those Who Were There

35 min
Alpinizem, Filmi
Ledni doktor

The Icefall Doctor

53 min
Alpinizem, Filmi
20:00
84 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Kino Metropol Celje, Celje

18:00
Pasang: v senci Everesta

Pasang: In the Shadow of Everest

71 min
Alpinizem, Filmi
20:00
V sklopu
Od morja do vrha

Sea to Summit

30 min
Filmi, Plezanje
Bežnost

Ephemeral

53 min
Filmi, Plezanje

Kino Radolca, Radovljica

18:00
Pasang: v senci Everesta

Pasang: In the Shadow of Everest

71 min
Alpinizem, Filmi
20:00
V sklopu
12 min
Alpinizem, Filmi
Reinhard Karl: umetnost plezanja

Die Kunst, einen Berg zu besteigen

27 min
Alpinizem, Filmi
20 min
Alpinizem, Filmi
V senci Čamlanga

A l'ombre du Chamlang

25 min
Alpinizem, Filmi

Mestni kino Domžale, Domžale

18:00
V sklopu
8 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Valtellina, narava Evrope

Valtellina, natura europea

25 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Bele sanje

Yukon, Un Rêve Blanc

52 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
V sklopu
Prvi osvajalci Everesta pripovedujejo

Everest By Those Who Were There

35 min
Alpinizem, Filmi
Ledni doktor

The Icefall Doctor

53 min
Alpinizem, Filmi

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

18:00
Pasang: v senci Everesta

Pasang: In the Shadow of Everest

71 min
Alpinizem, Filmi
20:00
Predavanja, Spremljevalni program

Cankarjev dom, Lili Novy, Ljubljana

18:00
Spremljevalni program, Tematski pogovor

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

18:00
Adam Ondra: premikanje meja

Adam Ondra: Posunout hranice

77 min
Filmi, Plezanje
20:00
V sklopu
8 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Valtellina, narava Evrope

Valtellina, natura europea

25 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Bele sanje

Yukon, Un Rêve Blanc

52 min
Filmi, Gorska narava in kultura

Mestni kino Domžale, Domžale

18:00
V sklopu
Brez vrtoglavice

Senza Sturnizi

26 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Izvir

Avenâl

60 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
Pasang: v senci Everesta

Pasang: In the Shadow of Everest

71 min
Alpinizem, Filmi

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

18:00
V sklopu
13 min
Filmi, Gorska narava in kultura
26 min
Filmi, Gore, šport in avantura
20:00
V sklopu
Teorija stvarjenja

Creation Theory

22 min
Filmi, Gore, šport in avantura
Pod polarnim soncem

Beneath the Polar Sun

57 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

18:00
V sklopu
Od morja do vrha

Sea to Summit

30 min
Filmi, Plezanje
Bežnost

Ephemeral

53 min
Filmi, Plezanje
20:00
V sklopu
Najbolj temno je pred zoro

Darkest before Dawn

19 min
Filmi, Plezanje
Pod mostom

Bridge Boys

28 min
Filmi, Plezanje
34 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Kino Metropol Celje, Celje

18:00
V sklopu
8 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Valtellina, narava Evrope

Valtellina, natura europea

25 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Bele sanje

Yukon, Un Rêve Blanc

52 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
V sklopu
Prvi osvajalci Everesta pripovedujejo

Everest By Those Who Were There

35 min
Alpinizem, Filmi
Ledni doktor

The Icefall Doctor

53 min
Alpinizem, Filmi

Kino Radolca, Radovljica

18:00
V sklopu
Brez vrtoglavice

Senza Sturnizi

26 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Izvir

Avenâl

60 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
V sklopu
8 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Valtellina, narava Evrope

Valtellina, natura europea

25 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Bele sanje

Yukon, Un Rêve Blanc

52 min
Filmi, Gorska narava in kultura

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

18:00
V sklopu
Obeta se nekaj velikega

Big Things to Come

21 min
Filmi, Plezanje
Bosi Charles

Barefoot Charles

28 min
Filmi, Plezanje
35 min
Filmi, Plezanje
20:00
V sklopu
Brez vrtoglavice

Senza Sturnizi

26 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Izvir

Avenâl

60 min
Filmi, Gorska narava in kultura

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

18:00
Predavanja, Spremljevalni program
20:00
V sklopu
12 min
Alpinizem, Filmi
Reinhard Karl: umetnost plezanja

Die Kunst, einen Berg zu besteigen

27 min
Alpinizem, Filmi
V senci Čamlanga

A l'ombre du Chamlang

25 min
Alpinizem, Filmi
20 min
Alpinizem, Filmi

Kino Radolca, Radovljica

18:00
V sklopu
Prvi osvajalci Everesta pripovedujejo

Everest By Those Who Were There

35 min
Alpinizem, Filmi
Ledni doktor

The Icefall Doctor

53 min
Alpinizem, Filmi
20:00
V sklopu
Najbolj temno je pred zoro

Darkest before Dawn

19 min
Filmi, Plezanje
Pod mostom

Bridge Boys

28 min
Filmi, Plezanje
34 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

20:00
Predavanja, Spremljevalni program

Cankarjev dom, Lili Novy, Ljubljana

12:00
Spremljevalni program

Napovednik festivala

Pokrovitelji

Glavni pokrovitelji

Srebrni pokrovitelji

Bronasti pokrovitelji

Pokrovitelji in donatorji

Medijski pokrovitelj

V sodelovanju