Festival gorniškega filma - Festival

Program

Ponedeljek, 12. 2. 2024
Torek, 13. 2. 2024
Sreda, 14. 2. 2024
Četrtek, 15. 2. 2024
Petek, 16. 2. 2024
Sobota, 17. 2. 2024

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

16:00
V sklopu
6 min
Filmi, Gore, šport in avantura
Sanje strica Vakha

Sen Wujka Vakho

22 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Lebdenje na snegu

Att bäras av snö

59 min
Filmi, Gorska narava in kultura
18:00
90 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
V sklopu
Gora spominov

Agur Artzai

23 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Maurice Baquet: akord

Maurice Baquet, l'Accordé

53 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana


Kino Metropol Celje, Celje

18:00
V sklopu
Divje lepote

Beautés Sauvages

20 min
Filmi, Gorska narava in kultura
26 min
Filmi, Gorska narava in kultura
41 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
V sklopu
14 min
Filmi, Plezanje
18 min
Filmi, Plezanje
Plezanje kot upor

Resistance Climbing

37 min
Filmi, Plezanje

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

16:00
V sklopu
19 min
Filmi, Gore, šport in avantura
43 min
Filmi, Gore, šport in avantura
18:00
V sklopu
Svetleče skale

Shining Stones

23 min
Filmi, Plezanje
Trda buča

Hard Git

26 min
Filmi, Plezanje
23 min
Plezanje
20:00
Predavanja, Spremljevalni program

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

20:00
V sklopu
Transcendenca

Transcendence

30 min
Alpinizem, Filmi
Himalajska bojevnika

Himalajski ratnici

54 min
Alpinizem, Filmi

Kino Metropol Celje, Celje

18:00
V sklopu
Gora spominov

Agur Artzai

23 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Maurice Baquet: akord

Maurice Baquet, l'Accordé

53 min
Filmi, Gore, šport in avantura
20:00
Tragedija na Haute Route

Piège mortel sur la Haute Route

90 min
Alpinizem, Filmi

Kino Radolca, Radovljica

18:00
V sklopu
Divje lepote

Beautés Sauvages

20 min
Filmi, Gorska narava in kultura
26 min
Filmi, Gorska narava in kultura
41 min
Filmi, Gorska narava in kultura

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

16:00
Predavanja, Spremljevalni program
18:00
Predavanja, Spremljevalni program
20:00
V sklopu
9 min
Filmi, Gorska narava in kultura
5 min
Filmi, Gore, šport in avantura
64 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

18:00
V sklopu
26 min
Alpinizem, Filmi
57 min
Alpinizem, Filmi
20:00
V sklopu
Večna lenoba

Eternell Flemme

26 min
Alpinizem, Filmi
Goreči plamen

Burning the Flame

46 min
Filmi, Plezanje

Kino Metropol Celje, Celje

18:00
V sklopu
6 min
Filmi, Gore, šport in avantura
Sanje strica Vakha

Sen Wujka Vakho

22 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Lebdenje na snegu

Att bäras av snö

59 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
V sklopu
26 min
Alpinizem, Filmi
57 min
Alpinizem, Filmi

Kino Radolca, Radovljica

18:00
Predavanja, Spremljevalni program
20:00

Mestni kino Domžale, Domžale

18:00
V sklopu
Gora spominov

Agur Artzai

23 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Maurice Baquet: akord

Maurice Baquet, l'Accordé

53 min
Filmi, Gore, šport in avantura
20:00
V sklopu
Svetleče skale

Shining Stones

23 min
Filmi, Plezanje
Trda buča

Hard Git

26 min
Filmi, Plezanje
23 min
Plezanje

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

16:00
V sklopu
Anatomija vzpona

Body of a Line

10 min
Filmi, Plezanje
Yamnuska: tanka meja

Yamnuska: The Ragged Edge

65 min
Filmi, Plezanje
18:00
Predavanja, Spremljevalni program
20:00
V sklopu
Sinovi vetra

Fils du vent

16 min
Filmi, Gore, šport in avantura
Raziskovalci podzemlja

On a marché sous la Terre

52 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

18:00
Tragedija na Haute Route

Piège mortel sur la Haute Route

90 min
Alpinizem, Filmi
20:00
Pajek v Patagoniji

Il ragno della Patagonia

115 min
Alpinizem, Filmi

Kino Metropol Celje, Celje

18:00
V sklopu
Večna lenoba

Eternell Flemme

26 min
Alpinizem, Filmi
Goreči plamen

Burning the Flame

46 min
Filmi, Plezanje
20:00
Pajek v Patagoniji

Il ragno della Patagonia

115 min
Alpinizem, Filmi

Kino Radolca, Radovljica

18:00
90 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
Pajek v Patagoniji

Il ragno della Patagonia

115 min
Alpinizem, Filmi

Mestni kino Domžale, Domžale

18:00
V sklopu
9 min
Filmi, Gorska narava in kultura
5 min
Filmi, Gore, šport in avantura
64 min
Filmi, Gore, šport in avantura
20:00
V sklopu
26 min
Alpinizem, Filmi
57 min
Alpinizem, Filmi

Cankarjev dom, Kosovelova dvorana, Ljubljana

16:00
V sklopu
Divje lepote

Beautés Sauvages

20 min
Filmi, Gorska narava in kultura
26 min
Filmi, Gorska narava in kultura
41 min
Filmi, Gorska narava in kultura
18:00
Predavanja, Spremljevalni program
20:00
Predavanja, Spremljevalni program

Cankarjev dom, Linhartova dvorana, Ljubljana

18:00
V sklopu
14 min
Filmi, Plezanje
18 min
Filmi, Plezanje
Plezanje kot upor

Resistance Climbing

37 min
Filmi, Plezanje
20:00
90 min
Filmi, Gorska narava in kultura

Kino Metropol Celje, Celje

18:00
V sklopu
9 min
Filmi, Gorska narava in kultura
5 min
Filmi, Gore, šport in avantura
64 min
Filmi, Gore, šport in avantura
20:00
90 min
Filmi, Gorska narava in kultura

Kino Radolca, Radovljica

20:00
V sklopu
Transcendenca

Transcendence

30 min
Alpinizem, Filmi
43 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Mestni kino Domžale, Domžale

18:00
V sklopu
6 min
Filmi, Gore, šport in avantura
Sanje strica Vakha

Sen Wujka Vakho

22 min
Filmi, Gorska narava in kultura
Lebdenje na snegu

Att bäras av snö

59 min
Filmi, Gorska narava in kultura
20:00
Tragedija na Haute Route

Piège mortel sur la Haute Route

90 min
Alpinizem, Filmi

Kino Radolca, Radovljica

18:00
Tragedija na Haute Route

Piège mortel sur la Haute Route

90 min
Alpinizem, Filmi
20:00
V sklopu
Anatomija vzpona

Body of a Line

10 min
Filmi, Plezanje
23 min
Plezanje
Plezanje kot upor

Resistance Climbing

37 min
Filmi, Plezanje

Mestni kino Domžale, Domžale

16:00
90 min
Filmi, Gorska narava in kultura
18:00
V sklopu
Anatomija vzpona

Body of a Line

10 min
Filmi, Plezanje
23 min
Plezanje
Plezanje kot upor

Resistance Climbing

37 min
Filmi, Plezanje
20:00
V sklopu
Transcendenca

Transcendence

30 min
Alpinizem, Filmi
43 min
Filmi, Gore, šport in avantura

Napovednik festivala

Pokrovitelji

Glavni pokrovitelji

Srebrni pokrovitelji

Bronasti pokrovitelji

Pokrovitelji in donatorji

Medijska pokrovitelja

V sodelovanju